Nadšený budoucí tatínek

V tomto článku bych chtěla promluvit k budoucím tatínkům a dát jim pár rad. Abyste pochopili vaši ženu, tak je třeba podívat se na to, co nyní prožívá. Pokud tedy nyní tyto řádky čte nějaký budoucí tatínek, tak si prosím nejdříve přečtěte článek Příznaky těhotenství, hlavě co se týká nevolností a emocí. Může se totiž stát (a s největší pravděpodobností se i stane), že vaše žena nyní bude trochu (dobře tak hodně) náladová, může často měnit názor, bude velmi citlivá a rozněžnělá v otázkách dětí. Nevadí, buďte trpělivý, ostatně trénování trpělivosti se vám bude hodit na budoucí dítě.

Žena v určité fázi bude mít velkou chuť tzv. hnízdit,

bude organizovat, přeorganizovávat, zařizovat, nakupovat, uklízet… Nechte jí a ba co víc, pomozte jí, přece ji nenecháte to vše vygruntovat samotnou?! A nenaštvěte se ani, když změní názor a původně dlouho vybraná zelená barva do pokojíčku se jí po celo víkendovém malování nakonec nezdá. Já jsem si tehdy namyslela takový barevný vzor. Manžel na tom chudák pracoval celý týden, vzal si kvůli tomu dovolenou. A když bylo vše hotové a zbývalo již jen strhnout lepící pásky, tak společně s páskami šla i veškerá barva. Zkrátka celotýdenní práce šla do kopru kvůli nedostatečné penetraci. Manželovi bylo jasné, že to obrečím. Když mi to říkal, tak byl velmi opatrný a přišel hned s alternativou. Objednal veselé samolepky, které se nakonec ukázaly jako skvělý nápad. Náš syn je má velmi rád a rád na něj kouká.

A ještě jedna rada, pokud vás žena požádá, abyste si sáhli na bříško a řekli prckovi něco pěkného. Netvařte se otráveně jako můj manžel a neříkejte doslova: „Něco pěknýho“ :-). Řekněte třeba, že už se na něj těšíte, i když si to v tu chvíli nebudete myslet. Žena má v tomto náskok, ona dítě cítí, může se na něj napojit již v bříšku. U tatínka je to delší proces, tomu se to zapne zpravidla až po porodu, až dítě fyzicky uvidí. Třeba jako můj manžel, který nikdy moc děti nechtěl, Kája byl sice plánovaný, ale nedá se říct, že by se manžel kdo ví jak moc těšil. A při porodu se najednou nastartoval program „otec“, možná snad ještě dříve než u mě program „matka“. A teď je to ten nejúžasnější tatínek na světě ;-).

Jsi těhotná a cítíš se zavalená všemi nabídkami ohledně výbavičky pro dítě?
Nevíš, co vše bys měla mít doma připravené pro miminko?
Nevíš, co ty budeš po porodu nejvíce potřebovat?
Už nic nehledej a stáhni si ZDARMA můj e-book VÝBAVA PRO MIMINKO A MAMINKU.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *